Що рік прийдешній — навчальний — нам готує
30.06.2017, 15:48

У листі від 07.06.2017 № 1/9-315 МОН України окреслило структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів.

Чи що новеньке у структурі нового навчального року? Найперше в листі — наголошено на статті 16 ЗУ «Про загальну середню освіту»: структуру навчального року та строки проведення канікул узгоджено визначають загальноосвітні навчальні заклади та органи управління освітою.

Навчальний рік: Початок Першокласники цього року матимуть змогу два дні осмислити свій перший шкільний досвід: День знань – 2017 припадає на п’ятницю.

Тривалість навчального тижня визначають на увесь навчальний рік. При цьому керуються межами часу, передбаченого робочим навчальним планом загальноосвітнього навчального закладу. Навчальні заклади узгоджено з органами державної влади та органами місцевого самоврядування ухвалюють рішення про: карантин припинення/продовження навчального процесу з поважних причин надання учням вихідних днів до ДПА/ЗНО дати: – «Останнього дзвоника» – вручення документів про освіту.

Якщо уроків відбудеться менше, ніж заплановано, то заклад і вчителі мають вжити заходів, аби учні опанували зміст кожного навчального предмета сповна. Для цього звертаються до: ущільнення самостійного опрацювання засобів дистанційного навчання тощо. Зауважте! «Наздоганяти програму» по суботах заборонено, навіть якщо: навчальний тиждень триває 5 днів учні та педагоги в п’ятницю виглядають свіженько Якщо через об’єктивні обставини учитель провів менше уроків, це не підстава зменшувати його заробітну плату.

Для компенсації «недоробітку» існують інші механізми, як-от довантаження іншою організаційно-педагогічною роботою. Навчальний рік: Канікули Для перепочинку учням школи — за погодження з місцевим органом управління освітою — можуть виокремити 30 або й більше календарних днів. Дні, коли навчання переривалося через об’єктивні причини — карантин, температурний режим тощо, — не рахують до тривалості канікул. Навчальний рік: Кінець У 2018 року навчальний рік має закінчитися до 1 липня.

Та оскільки ця дата припадає на неділю, то 2017/2018 навчальний рік закінчується, як і почався — у п’ятницю, але 29 червня. Державну підсумкову атестацію складають учні класів: 4-х 9-х 11-х. МОН додатково затверджуватиме щодо ДПА: перелік предметів форму й терміни проведення. Погортайте електронний журнал «Практика управління закладом освіти» № 04/2017, що у вільному доступі Тема номера — Державна підсумкова атестація

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1328-shcho-rk-priydeshny-navchalniy-nam-gotu

 

Категория: Інформаційний центр(Накази, рекомендації, вимоги, порядок) | Добавил: yrok | Теги: прийдешній, Навчальний, порядок), вимоги, рік, Нам, рекомендації, готує, Інформаційний центр(Накази, Що
Просмотров: 1234 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar