ЧОМУ ПОТРІБНО захистити дитину від гаджетів ДО 13 РОКІВ
21.04.2016, 18:13

У мене є дочка. Лізі три роки, і вона у захваті від планшета, на якому в будь-який момент можна подивитися улюблену «Свинку Пеппі». Я не бачу в цьому нічого поганого, тим більше що мультик дуже життєрадісний і пізнавальний. Як мені здається, такий контент розвиває у дочки позитивні якості і вчить чогось нового. Також не стану кривити душею і зізнаюся, що позитивна свинка перетягує на себе увагу мого невгамовного щастя і дає нам з дружиною деякий час на перепочинок. Здається, що вся сім'я у виграші!

Однак моє бачення ситуації сильно похитнулося, коли я прочитав статтю відомого американського педіатра Кріс Роуен (Cris Rowan). Вона вивчає вплив сучасних технологій на становлення малюків. Пропоную і вам познайомитися з «незручними» доводами автора, які буде нелегко прийняти таким недосконалим батькам, як я.
Неправильне стимулювання мозку

Мозок дитини триразово збільшується в своїх розмірах від народження до двох років і продовжує зростати аж до 21 року. Розвиток мозку в ранньому віці визначається подразниками навколишнього середовища або їх відсутністю. Стимулювання мозку надлишковим впливом гаджетів, інтернетом або телебаченням, як показують дослідження, пов'язане з когнітивними затримками, підвищеної імпульсивністю, зниженням здатності до саморегуляції.

Затримка в розвитку

Таке проводження часу тягне за собою недолік руху і може привести до затримки фізичного і розумового розвитку. Ця проблема стала очевидна в США, де кожна третя дитина вступає до школи, маючи відставання в розвитку, що яскраво відбивається на його успішності. Рухливість же покращує увагу і здатність до пізнання нового. Вчені стверджують, що застосування електронної техніки шкодить розвитку дітей і негативно впливає на їх здатність до навчання.

Ожиріння

Телебачення і комп'ютерні ігри - приклад поганих харчових звичок, які безпосередньо пов'язані з епідемією зайвої ваги. Серед дітей, які бавляться портативними пристроями, ожиріння зустрічається на 30% частіше. Кожен четвертий молодий канадець і кожна третя американська дитина страждають синдромом «широкої кістки».

Жарти жартами, але серед дітей із зайвою вагою в 30% випадків буде діагностований діабет, а на додачу до цього особи, які страждають на ожиріння, піддаються більш високому ризику раннього інсульту і серцевого нападу, серйозно скорочуючи тривалість свого життя. Вчені б'ють на сполох, закликаючи всіх і кожного стежити за вагою дітей, адже перше покоління XXI століття має великі шанси померти раніше за своїх батьків.

Втрата сну

Сухі цифри по США кажуть, що 60% батьків взагалі не контролюють, як тісно їх чада дружать зі всілякими гаджетами, а три чверті сімей дозволяють дітям тягати за собою електрону техніку в ліжко. Світло від екранів телефонів, планшетів і ноутбуків перешкоджає початку сну, що призводить до скорочення часу відпочинку і недосипання. Вчені ставлять нестачу  сну нарівні з недоїданням: і те й інше виснажує організм, а відповідно, негативно позначається на засвоєнні шкільних уроків.

Психічні захворювання

Ряд зарубіжних досліджень проводять чіткі паралелі між відеоіграми, інтернетом, телебаченням і їх негативним впливом на психіку молоді. Так, ігроманія стає причиною незадоволеності життям, збільшення тривожності і посилення депресії. Всесвітня мережа, в свою чергу, призводить до замкнутості і розвитку фобій. Цей список психічних недуг можна сміливо доповнити біполярним розладом, психозом, поведінковими відхиленнями, аутизмом і розладом прив'язаності, тобто порушенням тісного емоційного контакту з батьками. До відома, один з шести канадських дітей має яке-небудь психічне захворювання, що часто лікується лише сильними психотропними препаратами.

Агресивність

Повторимо побиту істину: жорсткість на ТБ і в комп'ютерних іграх знаходить своє відображення в реальному житті. Просто уважно погляньте на  фізичне та сексуальне насильство в сучасних онлайн-ЗМІ, фільмах і телепередачах: секс, наруги, тортури, катування і вбивства.

Дитина отримує готову схему поведінки, яку він може реалізувати в навколишній  дійсності. І найважливіше, безліч досліджень приходять до одного і того ж висновку: насильство з екрану має як короткостроковий, так і довгостроковий ефект - агресія може з'явитися далеко не відразу.

Цифрова деменція

Наукові спостереження доводять, що захоплення телевізором у віці від одного до трьох років призводить до проблем з концентрацією уваги на сьомий рік життя. Діти, які не можуть зосередитися, просто втрачають можливість що-небудь дізнатися і запам'ятати. Постійний потік швидкої інформації призводить до змін головного мозку, а після до деменції - зниження пізнавальної діяльності з втратою раніше засвоєних знань і практичних навичок і утрудненням чи неможливістю придбання нових.

Залежність

Чим більше батьки перевіряють пошту, стріляють в монстрів і дивляться серіали, тим більше вони віддаляються від своїх дітей. Брак уваги від дорослих часто компенсується все тими ж гаджетами і цифровими технологіями. В окремих випадках малюк сам стає залежним від портативних пристроїв, Інтернету і телебачення. Кожена одинадцята  дитина у віці від 8 до 18 років - «цифровий наркоман».

Шкідливе випромінювання

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародне агентство з вивчення раку класифікували радіовипромінювання стільникових телефонів і інших бездротових пристроїв як потенційний канцероген, визначивши в групу 2B «можливо канцерогенних для людини» чинників. Однак слід враховувати, що діти більш чутливі до різних негативних впливів, оскільки їх мозок і імунна система все ще розвиваються. Тому, кажуть вчені, не можна рівняти ризики для молодого і вже сформованого організму. Також обговорюється думка про те, що радіочастотні випромінювання повинні бути рекласифіковано як 2А (ймовірний канцероген), а не поточний 2В.

Висновок

Завершуючи свою статтю, Кріс Роуен рекомендує тимчасові рамки, які є прийнятними для дітей різного віку.

Смію припустити, що абсолютна більшість дітей щодня виходить за ліміти, наведені в таблиці. Чи варто через це панікувати? Через якийсь час кожна родина дізнається свою відповідь.

Джерело : http://www.privet.club

 

 

Категория: ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ | Добавил: yrok | Теги: гаджетів, захистити, до, років, дитину, Чому, потрібно, від, 13, практичний психолог
Просмотров: 1431 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar