РОЗСТАВАННЯ. КАЗКА ПРО РОЗЛУЧЕННЯ (ТЕРАПЕВТИЧНА КАЗОЧКА)
30.07.2017, 10:12

У сімействі ведмедів трапилася біда. Зовсім несподівано для маленького ведмедика тато пішов жити в іншу барлогу. На прощання він сказав тільки:
– Не переживай, синку, ми з тобою будемо бачитися, тільки рідше.

Мишка ці слова більше засмутили, ніж заспокоїли. Він ніяк не міг зрозуміти, чому тато вирішив піти і чому вони повинні рідко бачитися, чому він не зможе грати з ним перед вечерею в м’ячик, купатися в ставку, як колись, і не чути вранці звичне:
– Вставай, соня, день уже почався.

– Які дивні ці дорослі, – розмірковував Мишко, – постійно їм потрібно щось міняти. Адже все було так добре.

Почувши одного разу вночі, як мама тихенько плаче, Мишко вийшов з барлоги і постукав до пугача.
– Послухай, пугач, ти у нас в лісі наймудріший. Поясни, чому тато від нас пішов? Може ми його чимось образили або він нас просто розлюбив?
Філін задумався.
– Знаєш, Мишко, у житті багато складних питань. На них нелегко відповісти.
– Навіть тобі?
– Навіть мені.
– Я чув сьогодні, як мама плаче і зовсім розгубився. Раптом тато пішов через мене? Він, напевно, перестав мене любити і якщо я піду з дому, він повернеться до мами. Тоді вона більше не буде плакати.
– Я думаю, що твоя мама засмутиться ще сильніше, а тато тебе любить. Він сам говорив мені про це. Йому погано так само, як і тобі, тільки він нікому цього не показує.
– Але якщо йому погано, чому він не повернеться?
– Тому що в житті дорослих часто відбувається те, що дітям важко зрозуміти. Мине багато років, перш ніж ти дізнаєшся про велику кількість складнощів життя.
– Але я хочу знати зараз. Чому люди розлучаються? Я чув від звірів, що в тата нова сім’я. Виходить, він нас кинув і скоро зовсім забуде?
– Ні, не забуде. Ви ж частина його життя.
– Я не хочу бути частиною. Нехай все стане як раніше.
– Розумієш, Мишко, у кожної сім’ї своє життя. Воно може бути дуже довгим. Діти виростають і мами з татами перетворюються на бабусь і дідусів, граються з онуками. В інших сім’ях мами з татами розлучаються раніше появи онуків.
– Це як у лисеняти? Від них пішла мама.
– І як у лисеняти, і як у зайчика. Він приходив до мене минулого літа і поскаржився, що тато ображає маму, а варто йому заступитися, як теж дістається.
– Я знаю. Зайчик говорив, що боїться тата, і з мамою удвох йому спокійніше.
– Ось бачиш, які різні бувають стосунки. Напевно, твої батьки відчули, що їх життя разом закінчилася раніше, ніж вони хотіли. І щоб не ображати один одного, як це бувало в родині зайчика, розлучилися. Є такі квіти, які не можуть разом уживатися на одній клумбі, хоча і подобаються один одному. Якщо вони ростуть поруч, то швидко починають в’янути, постійно сперечаючись і сварячись. Коли ж їх пересадять на різні клумби, вони знову розквітають. Так само буває і у дорослих. Спочатку вони люблять один одного, а потім щось відбувається і жити разом стає важко.
– Я розумію, але від цього не легше.
– Так і має бути. Розлучатися з тим, кого любиш завжди важко, але таке іноді трапляється. Головне, зуміти це пережити.
– Важко бути дитиною, – зітхнув Мишко.
– Дорослим бути теж не легко. Ти зрозумієш це, коли виростеш. Так що не ображайся на тата і заспокой маму. Вона за тебе дуже переживає. Їй зараз теж важко. Допоможи їй.

Переклад з російської
Автор: Анна Смирнова

Джерело: https://dytpsyholog.com

Категория: ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ | Добавил: yrok | Теги: КАЗОЧКА), розлучення, (ТЕРАПЕВТИЧНА, РОЗСТАВАННЯ., практичний психолог, про, Казка
Просмотров: 1365 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar