Чому читати книги корисно?
09.02.2013, 22:08
Сучасні люди дуже зайняті і часто не мають можливості приділити час читанню, воліючи відпочивати за екраном телевізора чи комп'ютера. У цій статті ви дізнаєтеся, чому читати корисно і чому його радять включити в свій щоденний графік справ.
Розвиває мислення
Одна з важливих переваг читання книг - це той позитивний ефект, що воно робить на наше мислення. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.
Знижує стрес
У сучасному світі позбавлення від стресу - основна турбота багатьох людей. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і визволяти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання фантастики перед сном.
Збільшує словниковий запас
Коли ви читаєте книги різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте у повсякденній мові. Якщо якесь слово вам незнайоме, зовсім не обов'язково шукати в словнику визначення. Іноді про значення терміна можна зрозуміти за змістом, з контексту. Читання допомагає не тільки збільшити словникоий запас, але і підвищує грамотність.
Захищає від хвороби Альцгеймера
За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ви читаєте, активність мозку збільшується, що благотворно позначається на його стані.
Додає впевненості
Читання книг робить нас більш впевненими. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі ведемо себе більш впевнено і зібрано. А визнання навколишніми ваших знань позитивно позначається на самооцінці.

Робить нас більш творчими
Креативні люди можуть генерувати відразу кілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ви можете почерпнути звідти масу ідей, які згодом втілити в життя.
Покращує сон
Якщо ви систематично будете читати перед сном, то незабаром організм звикне до цього, і тоді читання стане своєрідним сигналом, що говорить про відхід до сну. Таким чином ви не тільки поліпшите свій сон, але і вранці будете відчувати себе бадьоріше.
Покращує мозкову активність
При читанні ми зазвичай уявляємо багато деталей: персонажів, їх одяг, навколишні предмети. Також необхідно пам'ятати безліч речей, які потрібні для розуміння твору. Саме тому читання тренує пам'ять і логіку.
Покращує концентрацію
При читанні необхідно концентруватися на змісті твору, не відволікаючись на сторонні предмети. Цей навик дуже корисний при будь-якій іншій діяльності. Також читання книг розвиває об'єктивність і здатність приймати виважені рішення.
Чому корисно читати дітям?
Учені прийшли до висновку, що читання покращує інтелектуальні здібності і позитивно позначається на фізичному і психічному здоров'ї людини. Адже занурення в книгу - це не просто слідування за сюжетом, а посилена робота уяви.
Магнітно-резонансне дослідження показує, що при читанні сторінок про запахи, смаки і різні ландшафти активізуються ділянки мозку, що відповідають за сприйняття. Так само, як якщо б людина відчувала все це в реальності. Причому цей ефект пропадає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.
Одним словом, важливо навчитися читати великі і складні книги в ранньому віці. Тоді мозок звикне будувати довгі ланцюжки причинно-слідчих зв'язків. А всього шість хвилин читання знижують рівень стресу на дві третини, що ефективніше музичної терапії або просто прогу
Категория: ЧИТАННЯ ЯК ПРОБЛЕМА | Добавил: kerusya | Теги: книги, ЧИТАННЯ
Просмотров: 2959 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 1.7/3
Всего комментариев: 0
avatar