Вправи і задачі екологічного змісту
[ Скачать с сервера (611.5 Kb) ] 14.10.2013, 20:49
ВПРАВИ І ЗАДАЧІ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ
ПРО ЛІС ТА ЙОГО МЕШКАНЦІВ

для учнів І-IV класів1КЛАС
Дії додавання і віднімання в межах 10
1) Наблизившись до мурашника, діти побачили з однієї сторони 5, а з другої 3 стежинки, які проклали мурашки. Скільки всього стежинок проклали мурашки?

2)На одній лісовій вирубці Оля посадила 6 дерев, а Василько – 4. Скі-льки дерев посадили на вирубці Оля і Василько разом?

3) Для зменшення кількості шкідливих комах у лісі перший клас пра-цював 3 дні над очищенням від сміття, сухих і гнилих гілок, а другий – 4 дні. Скільки днів діти працювали над очищенням лісу від сміття, , якщо вони працювали не в один і той же день?

4)Сова знайшла кубло, в якому було 7 мишенят. 5 мишенят вона з’їла, а решта втекли. Скільки мишенят втекло?


5) На гілочці ліщини було 9 квіточок. З них бджоли запилили 6 квіто-чок. Скільки квіточок не дадуть плодів.

6) Гуляючи лісом, діти побачили дві ящірки, що полювали на комах. Одна ящірка втекла в нірку. Скільки ящірок залишилося зовні?


Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць
1) Щоб врятувати дерево від гусениць, кільця на стовбурі намащують спеціальним клеєм. За деякий час лісник помастив 9 дерев, а його син – на 2 дерева менше. Скільки дерев помастив син ?

2) Сова знищила за добу 5 мишей, а кажан – на 2 миші менше. Скільки мишей знищив за добу кажан?

3) Під одним дубом лежало 8 жолудів, а під другим – на 2 жолуді бі-льше. Скільки жолудів лежало під другим дубом?

4) Зайчик важить 2 кг, а лисичка – на 4 кг більше. Скільки важить ли-сичка?


5) У білочки в дуплі лежало 5 засушених грибочків, а лісових горішків – на 5 більше. Скільки лісових горішків лежало у дуплі у білочки?

6) Дикий кабан живе 10 років, а білка – на 3 роки менше. Скільки років живе білка?


Задачі на різницеве порівняння
1) У павука 8 очей, а у жука – 2. На скільки очей більше у павука, ніж у жука?

2)Лісник за певний час підживив мінеральними добривами 10 молодих ялинок, а Миколка – 7. На скільки більше молодих ялинок підживив лісник, ніж Миколка за один і той же час? Склади аналогічну задачу і розв’яжи її?

3) Для лісових мешканців поклали сіль. 10 кг солі злизали лосі, а ко-зулі злизали 7 кг солі. На скільки більше кілограмів солі злизали лосі?


4) Взимку до лісової годівниці із сіном прийшло 8 лосів і 3 козулі. На скільки менше прийшло до годівниці козуль, ніж лосів?

5) Береза має висоту 8 м, а клен – 4 м. На скільки метрів клен нижчий за березу?


6) Маса яйця шпака 6г, а маса яйця зозулі 3г. На скільки грам яйце зозулі легше, ніж яйце шпака?

Одиниці маси
1) Вага звичайної черепахи 2 кг, а вага звичайної лисиці 8 кг. На скі-льки кг лисичка важча?

2) Маса головного мозку їжака 3г, маса головного мозку кішки – 3г. Що можна сказати про масу мозку їжака і про масу мозку кішки?

3) Лисиця важить 8 кг, а зайчик на 6 кг легший. Яка вага зайця?

Міри довжини
1) Одна черепаха проповзла 3 м, а друга - на 1 м менше. Який шлях проповзла друга черепаха?


2) Висота стебла однорічного сіянця сосни 5 см, а довжина його корі-нців 12 см. Накреслити в зошиті відрізки, що відповідають висоті од-норічного сіянця і довжині його корінця.

3) Жаба може дістати черв’яка або іншу здобич на відстані 10 см. На-креслити в зошиті відрізок, довжина якого дорівнює відстані, на якій жаба може дістати черв’яка.

2 КЛАС
Міри довжини
1) Довжина стрибка у зайця 3 м. скільки стрибків повинен зробити заєць, щоб подолати відстань 18 м?

2) Довжина дзьоба у лелеки 19 см, а в чаплі – на 6 см менша. Який за-вдовжки дзьоб у чаплі?

3) Висота дуба 40 м, а висота осики – 35 м. На скільки метрів висота осики менша за висоту дуба?


Міри маси
1) Для лісових мешканців поклали 29 кг солі-лизунця. 15 кг солі зли-зали лосі, 8 кг – козулі, а решту солі – інші мешканці лісу. Скільки кг солі злизали лосі, козулі, інші мешканці лісу?

2) Маленьке ведмежа важить 800 грамів. Скільки важать двоє ведме-жат?

3) У однієї ведмедиці родиться двоє ведмежат. Скільки ведмежат буде у чотирьох ведмедиць?

4) У ведмедиці з’являється двоє ведмежат у три роки. Скільки ведме-жат з’явиться на світ у ведмедиці за 12 років?


5) Лисиця важить 8 кг, а вовк – 80 кг. Скільки кг разом важать лисиця і вовк?

3 клас
Міри довжини
1) Висота тополі на 14 метрів більша від верби, а дуба на 13 м більша від висоти тополі. Яка висота кожного дерева, якщо разом їх висота становить 104 метри?

2) Від дуба до сосни відстань, між якими становить 62 м, йшов їжак, а на зустріч йому заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18 м, заєць 43 м?

3) Довжина тіла лисиці становить 90 см. Яка довжина тіла у чотирьох таких лисиць?

4)За секунду грак пролітає 10 м, ластівка на 35 метрів більше, орел у 3 рази більше за грака. Яку відстань пролітає кожний птах за хвилину?

5) Смерека за рік підростає в середньому на 16 см. Висота смереки 12 метрів. Яка висота сосни, якщо її вік такий же як і в смереки, але в рік вона виростає на 20 см?


4 клас
Міри маси
1) Із 100 кг свіжих шишок можна отримати 2 кг чистого насіння Скі-льки потрібно шишок, щоб отримати 6 кг чистого насіння? Насіння ялини і сосни потрібне для розмноження хвойних дерев. Відомо, що крони ялини в межах квадрата із стороною 100 метрів затримують до 32 тонн пилу, а сосни – до 36 тонн пилу.

2) Одна сова з’їдає за літо 1000 польових мишей, зберігаючи при цьому одну тонну зерна. Скільки мишей знищать за літо і скільки тонн пшениці збережуть чотири сови?

3) Мурашка важить всього 5 млг тягне жука масою 50 млг. У скільки разів маса ноші важча за масу мурашки?

4) Найбільш великі у світі хижаки – ведмеді. Середня вага бурого ве-дмедя становить 250 кг. Біля Аляски була знайдена ведмедиця вага якої перевищувала середню на 750 кг. Скільки тонн і кілограмів ва-жила бура ведмедиця, яку знайшли біля Аляски?

5) Заєць, ведмідь і лисиця важать 316 кг, заєць і лисиця разом важать 15 кг, лисиця і ведмідь – 314 кг. Яка маса кожного звіра окремо?

6) Мурашина сім’я за 50 днів знищує приблизно 30 кг 750г шкідливих комах. Скільки шкідливих комах може знищити мурашина сім’я за літні місяці?


7) Відомо, що з 60 кг макулатури можна виробити стільки паперу, скільки його виробляють з одного великого дерева. Скільки дерев зберегли учні двох класів, якщо один клас зібрав 300 кг макулатури, а другий – 360 кг?

8) Середня вага білого ведмедя – 700 кг, а бурого – 250 кг. На скільки кг важчий білий ведмідь від бурого?

9) 100м липи дає 10 кг меду. Скільки меду дасть ділянка прямокутної форми у якої ширина 50 м, а довжина 100м?

ЦІКАВІ ЗАДАЧІ ПРО ЛІС ТА ЙОГО МЕШКАНЦІВ
1) Над лісом летіли: голуб, щука, дві синиці, два стрижі, п’ять чайок. Скільки всього птахів летіло над лісом? ( Десять)

2) Катруся з дуба груші рвала, у кошичок складала: дві татові і дві матусі, три братові і три Катрусі. Скільки всього було груш? (Жодної, бо груші на дубі не ростуть.)

3) Росло чотири берези. На кожній березі – по чотири гілки. На кожній гілці – по чотири менші гілочки. На кожній меншій гілочці – по чотири яблука. Скільки всього яблук? ( Жодного, бо на березі яблука не ростуть)

4) У зайчика було сім морквин. Він з’їв усі, крім третьої. Скільки мо-рквин залишилось? ( Одна)

5) Два зайчики пробігли чотири км. Скільки км пробіг один зайчик? (Чотири)

6) Вовк і Заєць пішли купувати морозиво. Вовк і каже: „ Я – великий і куплю три порції морозива, а ти – маленький, то попроси дві порції”. Заєць погодився. Вовк купив три порції морозива, а Заєць... два рази по дві порції. З’їв вовк морозиво, глянув на зайця та як крикне: „ Ну, Зайцю, постривай!” Чому розгнівався Вовк? (Бо Заєць з’їв чотири порції морозива.)
Категория: ДО УРОКУ МАТЕМАТИКИ | Добавил: нехайки
Просмотров: 6182 | Загрузок: 1183 | Рейтинг: 4.0/4
Всего комментариев: 0
avatar