Година спілкування ,, Щоб не було вам , люди, гірко потім, дбаймо про довкілля вже сьогодні''
[ Скачать с сервера (38.4 Kb) ] 13.01.2018, 16:01

Тема : Щоб не було вам, люди, гірко потім, дбаймо про довкілля вже сьогодні (година спілкування)

Мета: Продовжити знайомити учнів з природоохоронною діяльність в світі та в Україні; створити умови для формування екологічної культури ; для формування комунікативної компетентності учнів; вчити передбачати можливі негативні наслідки діяльності людини для природи; виховувати бажання брати участь у природоохоронній роботі, бажання примножувати багатства рідної землі.
Обладнання:
ілюстрації; фотографії ; ноутбук; відеоролик ,, Крик Землі’’, презентація ,, Світ Червоної книги’’, картки для роботи в парах, групах.

 

Хід заходу

І. Організаційний момент
Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

 

ІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів

Перегляд відеоролика ,, Крик Землі’’ або ілюстрацій, які показують природоохоронні проблеми

--Який настрій викликав перегляд? Чому?

- То в якій небезпеці наша планета?

-Що вас схвилювало?

 

ІІІ. Оголошення теми та мети заняття

  • Сьогодні на занятті ми поговоримо про небезпеку , яка підстерігає нашу планету, знайдемо причини та вирішимо шляхи розв’язання цієї проблеми .

IV. Основна частина

  1. Вправа ,, Асоціативний кущ’’

- Любі діти! Ми живемо на планеті, яка зветься Земля. Це наш спільний дім, багатий , щедрий. Але сьогодні планета перебуває в небезпеці. Багато років назад природне середовище практично не відчувало на собі діяльність людини. Воно легко самоочищалось, самовідновлювалось.

Але минули тисячоліття. Людина перетворилась на могутню силу, яка впливає на природу. В результаті такої діяльності виникли глобальні екологічні кризові ситуації.

-Діти, як ви вважаєте, що є причиною екологічної катастрофи?

Причини вирубування лісів

промисловість с/г миття машин
сміття в довкіллі

дим від спалювання

меліорація

вихлопні гази машин добування корисних копалин

  1. Слово вчителя
    - Природа — це все, що нас оточує, серед чого ми живемо. Вона дає все необхідне для життя живих організмів. Людина є частиною живої природи. Та щохвилини на планеті знищується понад 50га лісів. У результаті їх знищення почастішали катастрофічні повені на ріках, селі в горах, що завдають багато збитків людині.

Промислові підприємства, які не мають очисних споруд, забруднюють атмосферу шкідливими газами. Це є причиною розвитку у людей різних захворювань, зміни клімату, порушення нормального функціонування екологічних систем.

Дуже швидкими темпами погіршується стан грунтів. Сучасна людина здатна зіпсувати грунт за 1-2 роки. А, як відомо, щоб відродити його родючість , треба тисячі років.

Надзвичайно швидкими темпами в наш час забруднюються води рік, морів шкідливими речовинами. Чиста вода стає дефіцитом. Деякі маленькі річечки внаслідок неправильних меліоративних робіт та забруднення висихають, забруднюються, зникають.


 

Категория: ЕКОЛОГІЧНІ СВЯТА | Добавил: yrok | Теги: потім, гірко, ВАМ, люди, година, не, дбаймо, було, Щоб, спілкування
Просмотров: 2838 | Загрузок: 550 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar