Яких жестів нам слід уникати і чому?

Кожному з нас доводилося займатися вивченням мов.

Наше свідоме спілкування з навколишнім світом починається з того, що ми вивчаємо рідну мову, освоюючи його лінгвістичні конструкції і правила орфографії.

Потім людина стикається з іноземною мовою, деякі (у більш старшому віці) вивчають мови програмування, деякі - міжнародна мова есперанто.

 

 

Але існує ще один - міжнародний, загальнодоступний і зрозумілий - про який до недавнього часу люди мало, що знали - це мова жестів, міміки і рухів тіла людини.

Але чи так про нього мало знали, як здається? Ще в давні часи, коли люди навчилися читати інформацію за зірками, вони прагнули вивчити будову і можливості людського тіла, справедливо вважаючи, що воно дуже символічно і навіть може дати відповідь на питання: "Що чекає нас у майбутньому?".

Люди, особливо торговці, вивчали вираз обличчя, очей, а також значення жестів людини, щоб не потрапити в яку-небудь підступну пастку. При дворах окремих правителів, наприклад, існував свою мову жестів. Жести мали особливі значення і в таємних товариствах, зокрема, у масонів. Система жестів у масонстві розроблена до дрібниць, і здається, можна в них заплутатися. Але для присвяченого людини все просто і не представляє собою особливих труднощів.

У XX столітті зросло значення інформації, тому сучасна людина особливо цінує все те, що несе цю інформацію. Зараз цілеспрямовано звертають увагу на колір обличчя, волосся, очей, а тим більше міміку і жести, що видають приховані думки людини.

Американці ще в середині XX століття звернули увагу на цю особливість людського тіла. Зараз, з розвитком комунікативних професій, наука про жестах (невербалики) стала відігравати особливу роль і в Росії. Хоча деякі наші вчені тлумачать її трохи інакше, намагаючись знайти відповідь в теоріях Чарзла Дарвіна та зіставляючи манеру спілкування людини і тварин. Жести - це сигнали, які можуть розповісти про те, що думає людина в даний момент. Тільки тлумачити їх треба правильно. Від цього часто залежить підсумок розмови.

Мова тіла унікальний і неповторний в кожному випадку. Психологи вважають, що потрібні жести можна виробити. Проте на це потрібно набагато більше часу, ніж хотілося б.


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

 

Відмінною практикою для вивчення жестів є телебачення. Спостерігаючи за акторами або учасниками ток-шоу, неважко помітити, що часто вони застосовують певні пози або вираз обличчя для посилення ефекту своїй промові. Можна вимкнути звук, а потім намагатися вгадати, про що говорять персонажі тієї чи іншої кінострічки.

 

Існує ціла система людських жестів, шкідливих для спілкування, або, навпаки, корисних. Наприклад, ділові жести, жести залицяння і т. д.

Дуже часто шкодять людині "бар'єри" - жести закритості, які насторожують співрозмовника і можуть нашкодити у важливих, відповідальних ситуаціях, зокрема, під час співбесіди.

При співбесіді варто уникати "схрещених рук" і "схрещених ніг". Такі жести свідчать про закритість людини, про його небажання співпрацювати. Коли людина хоче відгородитися від непотрібного йому потоку інформації, відчуває, що йому намагаються щось нав'язати або ж не довіряє словами співрозмовника - він схрещує руки на грудях. Так що такий жест - це типовий бар'єр, який не варто демонструвати співрозмовнику, якщо Ви в нього в принципі зацікавлені.

Простий, але ефективний спосіб змусити людину (чи себе) розімкнути руки - це дати йому книгу, папір, будь-який предмет. Щоб його взяти, він простягає руки вперед.

Нервозність людини видають схрещені руки, кисті яких лежать на плечової частини. Людина як би обіймає себе, при цьому його погляд важкий або неуважний. Він явно нервує, і його тіло говорить це замість слів. Нові члени компанії, зустрівшись з босом, приймуть саме таку позицію, оскільки перед ними - високопоставлений чоловік. Але коли в позі "схрещених рук" пальці піднімаються вертикально, то цей жест демонструє почуття переваги.

Часто в книгах ми зустрічаємо опис прийому "замаскованій нервозності" - людина смикає в руках серветку, доторкається до сумочки, годиннику, браслету, запонкам. Жінками в якості бар'єру часто використовується дамська сумочка або букет квітів.

Прикладом самого згубного бар'єру для жінки є перехрещення рук і ніг у сидячій позі. При цьому часто у пані спостерігається прямо-таки суворий погляд, який показує її невдоволення. Перехрещені ноги в положенні стоячи можуть теж висловлювати закритість, що не завжди благополучно позначається на результаті важливої розмови.

Життя - це нескінченна книга, яку кожному з нас доводиться вивчати. Кожна людина - це теж книга, написана особливою мовою. Вивчайте себе та інших, і хай вам посміхнеться удача!

Використано матеріали:

1) Бурлуцкая Л., Таємні суспільства, або хто править світом;

2) Ніренберг Дж., Калера Г., Як читати людини, немов книгу;

3) Пиз А., Мова рухів тіла. Як читати думки інших з їх жестів.

Автор: Ольга Сисуева

Категория: ПСИХОЛОГІЯ | Добавил: yrok (11.03.2016) | Автор: Ольга Сисуева
Просмотров: 1162 | Теги: молитва, Психологія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar